8.5.2022

Putování na tábor 2022

Putování na tábor

Dobrovolná akce pro ty, kteří si chtějí předem prožít společenství kamarádů, chtějí poznávat své limity, krásu přírody … Po vzoru prvních skautů, jdou táborníci na místo našeho tábořiště pěšky. V doprovodném vozidlu vezeme mladším účastníkům vybavení.

Tentokrát je pro starší putování povinně rozšířeno o výzvu nesení vlastního vybavení (viz, níže). Během putování budou probíhat instruktážní návody a typy z tábornické praxe o přípravě přístřešku, vybavení na putování, vaření v přírodě …

Podmínky přihlášení 11+:

• Věk 11 let (mladší pouze v doprovodu rodiče, kterého se týkají podmínky „co s sebou 16+“).
  • Vlastní rukou a vážně napsaný dopis adresovaný vůdci střediska v rozsahu minimálně 77 slov na téma: „Co mi může skauting dát.“
  • Dát tento dopis nejpozději 24. 7. 2022 do poštovní schránky Michalovi (Šebrov 40).
  • Do týdne od odevzdání dopisu budete informováni, zda jste podmínky splnili a můžete jít s námi pěšky.

Podmínky přihlášení 16+ (mladší dobrovolně):

• Do termínu 24. 7. 2022 prokazatelné zvládnutí vlastní libovolné trasy v jednom dni o délce minimálně 20 km s batohem o hmotnosti minimálně 10 % vlastní váhy.
  • Doložení absolvované trasy mapou a fotografiemi (například z mobilu).
  • Sepsání použitého vybavení prošlé trasy – včetně informace o přesné váze každé položky na gramy.
  • Během trasy uvaření teplého jídla z vlastních surovin.
  • Předání mapy prošlé trasy, fotografie z trasy a seznamu vybavení emailem na skauti@skautisebrov.cz do 24. 7. 2022.

Co s sebou a co na sebe 11+:

• Batůžek se svačinou a pitím na cestu. Plavky a ručník. Peníze na jídlo a ubytování (min. 1500,- Kč). Může se hodit pláštěnka.
  • Pohodlné vychozené boty. Oblečení dle počasí. Skautský šátek.
  • Doporučení: náplast na puchýře, pochodová hůl, mobilní telefon nebo foťák, pokrývka hlavy, náhradní ponožky.

Co s sebou a na sebe 16+:

Kompletní vybavení na 3 dny, včetně oblečení, jídla (vaříme si večeři a snídaně z vlastních zásob), vybavení na spaní, peníze (600,- Kč přesně).

Doporučené weby k inspiraci:

Pravděpodobně 29. 7. 2022 proběhne schůzka účastníků 16+ pro sdílení tipů na společné vybavení, sdílení vařičů, stanů, receptů apod.

Délka trasy, kterou ujdeme, bude přibližně 80 km a víc, součástí bude koupání v aquaparku – odpočinkovější den.

Start:

• V úterý 9. 8. 2022 v 13:00 nebo ve středu 10. 8. 2022 v 6:00 pod Úvozem v Šebrově (před bývalou klubovnou, Šebrov 40)
  • Kontakt: Michal – +420 725 863 084