20.4.2019

Putování na tábor (11+)

PUTOVÁNÍ NA TÁBOR

Zvládneme „po svých“ urazit vzdálenost ze Šebrova na naše tábořiště v Bohuslavicích u Telče. Většinu trasy (cca 90 km) půjdeme pěšky, 20 km se pohodlně svezeme vlakem. K přespání využijeme veřejných tábořišť, skautských kluboven a nabídky místních občanů. Půjdeme tedy nalehko a velmi svižně.

Cestou potkáme koupaliště (Lesní Hluboké, Třebíč, Rokytnice nad Rokytnou…), která určitě využijeme k osvěžení. Stravovat se budeme z vlastních a dovezených zásob a v restauracích po cestě.

Pro koho: Pro členy našeho oddílu starší 11 let, mladší pouze v doprovodu svého rodiče.

Co rozhodně nechceme: Dětem i sobě putování udělat hodně náročné a cestu znechutit. Proto jdeme nalehko a pohodově. Na místa přespání si necháváme vybavení dovézt a zase odvést.

Co to bude stát: Okamžitě nic. Počítejte pouze s náklady během cesty – za občerstvení, ubytování, vstupy na koupaliště…. Odhadujeme cca 1200 Kč, které by měl mít s sebou každý.

Start: 9.7.2019 v 6:00 v Šebrově

Cíl: 13.7.2019 ve 14:00 v Bohuslavicích

Vybavení: Pohodlné oblečení – hlavně prošlapaná obuv. Skautský šátek. Pokrývka hlavy.

Malý batůžek a v něm pití (1.5l), náhradní ponožky, ručník, plavky, zdravá lehká svačina, pláštěnka (podle předpovědi), dostatek financí, mobilní telefon povolen (pokud vlastní), náplasti (případně celou KPZ).

PRŮBĚH TRASY

ÚTERÝ – – – ŠEBROV- HÁLŮV MLÝN (26 km pěšky)

STŘEDA – – – HÁLŮV MLÝN – NALOUČANY (28 km pěšky)

ČTVRTEK – – – NALOUČANY – NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU – TŘEBÍČ (20 km vlakem, 8 km pěšky)

PÁTEK – – – TŘEBÍČ – HAVLIŠTŮV MLÝN (23 km pěšky)

SOBOTA – – – HAVLIŠTŮV MLÝN – TÁBOŘIŠTĚ V BOHUSLAVICÍCH (7 km pěšky)

PŘIHLAŠOVÁNÍ

Podmínky přihlášení:

1. Věk 11 let (mladší pouze v doprovodu rodiče) .
  2. Vlastní, rukou napsaný dopis adresovaný vůdci oddílu v rozsahu minimálně 70 slov na téma: „O odvaze překonávat překážky“
  3. Dát tento dopis nejpozději 7.6.2019 do poštovní schránky (Šebrov 40)